×

Verhuizen of verbouwen? Vergeet je vergunning niet

Nieuwe reglement vanaf 2026

Heb je een verhuis gepland en wil je voldoende plaats voorzien voor de verhuiswagen? Of plan je afbraakwerken en wil je een container voor jouw huis op straat zetten? In deze situaties neem je een stuk straat of voetpad in beslag en spreken we over inname openbaar domein. En dat mag alleen maar met een vergunning.

Sinds januari 2026 zijn de regels veranderd. Je betaalt nu een kleine vergoeding en je kan je vergunning sneller ontvangen.

Hoe vraag je je vergunning aan?

Een aanvraag indienen kan online via www.oudenaarde.be/innameopenbaardomein  .

Wanneer aanvragen?
  • Minstens 10 werkdagen op voorhand
  • Of 5 werkdagen op voorhand bij kleine innames (zoals een container, verhuis, stelling, parkeerplaats voor werfwagen of levering)
Wat heb je nodig?
  • Begin- en einddatum van de inname
  • Een korte beschrijving van de plek
  • Een innameplan met foto’s en afmetingen van het stuk straat of voetpad

Je aanvraag wordt beoordeeld door de stadsdiensten en het college van burgemeester en schepenen. Na goedkeuring mag je van start gaan.

Wat kost het?

  • Administratiekost: 15 euro, inclusief huur van 2 parkeerverbodsborden.
  • Gebruik openbaar domein: 0,50 euro per m² ingenomen zone per dag.
  • Straat afsluiten of circulatie wijzigen? 100 euro extra per dag.
  • Inname openbaar domein zonder vergunning? Boete van 50 euro tot 300 euro.

Zorg voor veiligheid in de straat

Tijdens de inname moet je zorgen voor een veilige doorgang voor voetgangers. Breng duidelijke signalisatie aan zodat het voor iedereen duidelijk is.

  • De 2 parkeerverbodsborden die je kan huren, haal je gratis af bij de Technische Dienst, Paalstraat 9. Laat je ze liever leveren in Oudenaarde? Dat kan voor 60 euro.
  • Andere verkeersborden regel je zelf.