×

Maandag 23/02 - Toverfluit van Mozart, de komische sprookjesopera - Peter Vereecke: 14u tot 17u

Op 5 december 1791 ruilde Wolfgang Amadeus Mozart na amper 35 levensjaren het tijdelijke in voor het eeuwige. Twee maanden voordien had hij zelf nog de wereldpremière gedirigeerd van zijn meesterwerk: Die Zauberflöte.

Met meer dan 60 voorstellingen was dit stuk onmiddellijk een mega succes: elke Wener wou deze kaskraker met eigen ogen en oren beleefd hebben. Heel Europa volgde: de eerste vier jaar al meer dan 200 uitvoeringen! Tot op vandaag bleef het één van de meest populaire opera-producties.

Vanwaar die onweerstaanbare betovering? Waarover gaat het? Welke diepere betekenisslagen zijn er? Kan het ons ook nu nog aanspreken en beroeren?

Peter Vereecke heeft er zicht intens in verdiept. Hij was niet aan zijn proefstuk toe: eerder zette hij zijn weetgierige tanden in andere muzikale giganten: Bach, Beethoven, Leonard Cohen, Edith Piaf en the Beatles.

Ook nu weer heeft hij alle inzichten en informatie verwerkt in een boeiende en verrijkende presentatie met ruim 20 fragmenten uit een verfilmde bewerkingen van Ingmar Bergman.

Door jou alles zelf te laten horen, zien en ervaren hoopt hij dit te bereiken:

  • Je vrolijk gemutst huiswaarts laten gaan want het is een komedie
  • Je doen dromen en dieper nadenken want het is een sprookje
  • Je doen zweven want de muziek is hemels, gevarieerd en intrigerend

De Toverfluit is voor iedereen en gaat over alles.

Inschrijven kan t.e.m. 16/02/2026

Kostprijs: 7 euro pp.