Stad oudenaarde

Herfstconcerten muziekacademie

12/11/2009

De muziekacademie biedt in november twee concerten aan. Hierdoor krijgen leerlingen en een jonge lerares een podium.

Tijdens de maand november organiseert de Stedelijke Academie voor Muziek en Woord in samenwerking met Jeugd en Muziek twee concerten. Hierbij wordt een podium gegeven aan een jonge leraar en aan leerlingen van de academie.

Windkracht III: Koffieconcert

Het koperensemble van de academie brengt op zondag 22 november een koffieconcert in de volkszaal van het stadhuis om 15 uur. het ensemble kan rekenen op de medewerking van Guido Liveyns, trombonist bij het Nationaal orkest van België.  Je kan onder andere genieten van werk van Susato, Grieg en Beethoven. De inkom is gratis.

Leraar in the picture: Nele De Gussem. Koffieconcert met het Kalès Guitar Quartet

Het Kalès Guitar Quartet - Vadim Deprez, Isaac Vanhove, Nele De Gussem en Dries De Porre - brengen op zondag 29 november een koffieconcert in de volkszaal van het stadhuis. Het concert start om 15 uur. Ze brengen werk van Frederico Moreno Torroba, Dusan Bogdanovic, Benjamin Van Esser, Leo Brouwer, Claude-Henry Jouber en, Tran-Vuong Thach.
 

Kaarten kosten 8 euro / gezinskaart 25 euro / leerlingen van de academie 4 euro / abonnees J&M Oudenaarde gratis.
info en tickets: stedelijke academie voor muziek en woord, tel 055 31 45 84, muziekadmin@oudenaarde.be

Het Kalès Guitar Quartet is ontstaan aan het Koninklijk Conservatorium van Gent in 2004. Na enkele formatiewisselingen kreeg het ensemble in 2007 zijn definitieve vorm. In het voorjaar en de zomer van 2008 proefden zij van hun eerste publieke successen en werkten aan een demo om ook elders van zich te kunnen laten horen. Aanmoediging en steun vonden zij toen bij de hoofddocent ensemble aan het conservatorium, Patrick Beuckels, bij wie ze in juni 2008 als enige ensemble grootste onderscheiding behaalden.
Een gebrek aan repertoire geschreven voor gitaarkwartet drong zich echter op en aldus begon de zoektocht naar nieuwe muziek. Naast hun bestaande repertoire zochten ze naar interessante transcripties van Vivaldi, Rossini en Bizet, die een breed publiek zouden aanspreken.

In 2008 groeide een nieuw project vanuit hun samenwerking met hedendaagse componisten - Petra Vermote, Nico Sall, Kris De Baerdemaeker, Kee Yong Chong en Benjamin Van Esser - die bereid waren elk een werk te componeren voor gitaarkwartet. Na een succesvolle zomer met optredens op o.a. Theater aan Zee en de Cultuurmarkt in Antwerpen, brengt Kalès Guitar Quintet in 2010 een opname uit van deze werken, die voorgesteld wordt aan het grote publiek tijdens het cultuurseizoen 2010-2011.

Terug naar overzicht